• DATA PREMIERY /2 grudnia 2016
  • TYTUŁ /Wyspa
  • LABEL /Mili Records
  • FORMAT /Digital / CD

Tracklista

O Płycie

Płyta łączy soul, pop, poezję śpiewaną i elektronikę. Teksty są w języku polskim.
Na płycie OIA zabiera w osobistą podróż po emocjach biorąc na tapetę m.in. sytuację polityczną, tolerancję, życie w multikulturowym społeczeństwie, emigrację, podróże, panujące normy i ich przekraczanie. Przygląda się wyzwaniom pokolenia “erazmusów”, międzykulturowych relacji i tindera.

Płyta została wyprodukowana częściowo w Londynie, a częściowo w Krakowie. Niektóre teksty OIA napisała podczas podróży po Azji, a resztę na tytułowej “Wyspie”. Płyta jest międzynarodową kolaboracją, uczestniczyli w niej producenci i muzycy sesyjni z różnych krajów pod nadzorem OIA.

Wszystkie wokale, chórki i fortepian zostały napisane i nagrane przez Olę. Całość płyty jest jej spójną wizją.

Bonus track “1441 Fourteen for One” został nagrany z udziałem czternastu wokalistów i raperów z czternastu krajów. Każdy artysta wypowiada się na temat tolerancji i mieszania się kultur – w swoim ojczystym języku: od chińskiego, maltańskiego, perskiego po francuski – i oczywiście refren po polsku.

Recenzje

“Nasycona soulem i r’n’b połączonymi z ambientową elektroniką płyta, stanowi doskonały przykład nowoczesnej muzycznej produkcji na światowym poziomie.Na uwagę zasługuje wyjątkowa samodzielność wokalistki i multiinstrumentalistki, która wykonała wszystkie partie klawiszowe i linie wokalne na płycie”

– Robert Ratajczak / Long Play

“Z każdym kolejnym odsłuchem Wyspy odkrywam na niej coś nowego. Zapuszczam się w nią coraz głębiej, a eksplorowanie jej sprawia mi dużą satysfakcję. Moim zdaniem OIA to kolejny mocny akcent na jeszcze jesiennej scenie muzycznej, a marzenie wokalistki o zaśpiewaniu w Royal Albert Hall to tylko kwestia czasu. Z niecierpliwością czekam na kolejne utwory, bo debiutancka płyta OIA jest tylko wstępem do możliwości jakie daje głos wokalistki.”

– Dominika Migryt / Kultura do góry nogami

“Płyta “Wyspa” jak i sama OIA, wywarły na mnie bardzo duże i bardzo pozytywne wrażenie. Nie chciałbym zapeszyć, ale moim skromnym zdaniem oto rodzi się na naszych oczach wielka artystka, która ma wszelkie predyspozycje ku temu, by podbić nie tylko polski rynek muzyczny, ale także i w wymiarze europejskim. Piękny głos, niezwykła inteligencja, ogromny talent i świadomość tego, jaką muzyczną drogą chce podążać – to największe walory tej artystki, której po prostu musi się udać ta jej rozpoczynająca się dopiero wielka przygoda z muzyką. Sam album zaś niesie sobą bardzo intrygujące, ciekawe, przyjemne  i przede wszystkie jakże inteligentne piosenki, których słuchanie sprawia autentyczną radość.”

– Maciej Janiszyn / wyspa.fm