• DATA WYDANIA /11 grudnia 2015
  • TYTUŁ /Restaurator
  • LABEL /Bozon Records
  • FORMAT /Digital / CD

Tracklista

Opis

Restaurator to projekt jakiego w historii polskiego rapu prawdopodobnie jeszcze nie było. Nie tylko ze względu na unikatowy przekaz, ale również z powodu zróżnicowania muzycznych klimatów zawartych na albumie. Prawie każdy utwór jest osadzony… w innym gatunku muzycznym, co nie przeszkadzało w utrzymaniu spójności płyty i zachowaniu jej w konwencji rapu.
I tak oto znajdziemy m.in. Trueschool, Newschool, Trap, Cloud, Soul, G-Funk, Drum’n’Bas, House czy nawet Rock.
Do stworzenia warstwy muzycznej albumu zaprosiłem jednych z najlepszych producentów muzycznych w tym kraju. W kolejności alfabetycznej: Chris Carson, Gibbs, Julas, Pawbeats, Sherlock, SoDrumatic, Zdolny. Oprócz tego na Restauratorze znajduje się muzyka o. Jakuba Waszkowiaka OFM, kilka moich produkcji oraz beat, który wyszedł spod ręki Gawvi czyli flagowego producenta Lecrae, dwukrotnego już zdobywcy prestiżowej nagrody Grammy.
Miksem i masteringiem albumu zajął się Marek Dulewicz co gwarantuje optymalne, mocne, rapowe brzmienie.

Recenzje

Już poprzedni album zdradzał rozmach kieleckiego rapera, który ani myśli zamykać się w wąskim kręgu chrześcijańskiego rapu, skłonny jest natomiast przekraczać kolejne muzyczne bariery i mierzyć się z najróżniejszymi, także tymi modnymi stylistykami. “Restaurator” imponuje pod tym względem jeszcze bardziej.

– Karol Stefańczyk / cgm.pl